Księga Gości

Dopisz się do Księgi Gości…

 • liteon pisze:

  „Wróble Galaktyki” to świetna inicjatywa i kawał roboty.Wielki szacun w stronę autora za ilość włożonej pracy. Sam jestem wdzięczny bo już parę razy pomagałem swojej „dobrej” pamięci ;) .Tu znalazłem odpowiedzi na parę pytań a głownie na brak wiedzy o jakiejś książce!

  pozdrawiam.

 • Zoltar pisze:

  Wyborna strona!

  Podziwiam ogrom pracy i przejrzystość konceptu. „Wróble GalaktykI” bardzo pomagają mi w zamknięciu luki, która powstała po zakończeniu bibliografii w opracowaniu Jacka Izworskiego na łamach ówczesnej „Fantastyki” a latami 90-tymi. Bardzo mnie również cieszy fakt, że planowane jest rozbudowanie przedziału czasowego poza rok 1991.

  Serdecznie pozdrawiam i życzę wytrwałości!

 • arthader pisze:

  Jestem pełen podziwu dla Pana pracy! Niesamowite.
  Ja osobiście zainteresowałem się ostatnio bibliografią Konrada Fiałkowskiego, to, po Lemie lub też na równi z nim, mój ulubiony autor. Pana strona to istna kopalnia wiedzy.

  Znalazłem na allegro Kulturę z roku 1970 nr 12 (http://allegro.pl/kultura-1970-nr-12-279-instytut-literacki-paryz-i4572185809.html) która wg Pana opisu (J. Termer.- [w:] Kultura, 1970, nr 12) ma zawierać recenzję zbioru opowiadań „Włókno Claperiusa” , jest tam skan spisu treści i niestety nie znajduję tam takiej informacji a chętnie zapoznałbym się z tym tekstem. czy mogę prosić o więcej informacji. Gdzie mogę znaleźć „Kosmobaśnie Fiałkowskiego”?
  Będę bardzo wdzięczny za informację.
  Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

 • zero5 pisze:

  Świetna strona!! :)

 • admin pisze:

  Oczywiście, to była literówka; wydania z 1988 roku po prostu nie ma :) . Za uwagę dot. daty śmierci autora dziękuję – uzupełniłem.

 • basiadora pisze:

  Bardzo interesująca i pomocna strona, ale w biogram Bohdana Peteckiego wkradła się pewna nieścisłość – książkę Kogga z czarnego słońca wydano nie w 1988, a przynajmniej w 1978 (mam to wydanie – Iskry). Ponadto, przydałaby się wiadomość, że autor (niestety) zmarł w 2011 roku.

  Pozdrawiam i dziękuję.

 • 1997 pisze:

  Uważam że ujety na tej stronie okres czasu to najlepsze dniv polskiej fantastyki naukowej i podziwiam autora za jego trud zwiazany z uporzadkowaniem tego dorobku

 • siristru pisze:

  Świetna strona! Doskonałe opracowanie tematu w przejrzystej formie. Bardzo przydatne dla kolekcjonerów i miłośników polskiej fantastyki. JEDYNE czego brakuje to wcześniej już wspomnianej listy książek SF wydanych w obrębach serii. Część z nich można znaleźć na Wikipedii (np. Stało się Jutro czy Fantastyka Przygoda) ale wciąż brakuje list tak istotnych serii jak „Czarna Seria” KAW. Życzę wytrwałości bo praca jest tego warta!

 • b pisze:

  Gratuluję pomysłu i cierpliwości w wykonaniu; strona bardzo przydatna i świetnie wykonana.

 • gawro pisze:

  Brawo Artur! Doświadczenia sprzed lat zapowiadają bardzo interesujący rezultat! Wytrwałości! Strona świetnie zaprojektowana pod względem graficznym i metodycznym. Sporo pracy za Tobą, ale na pewno więcej przed Tobą. Trzymam kciuki!

 • KrisTr pisze:

  Gratuluję ogromu włożonej w tworzenie strony pracy.
  Jednocześnie mam pytanie.
  Czy jest szansa na spis książek w poszczególnych seriach?
  Jak na razie jest to jedyna rzecz której mi brakuje na stronie.

  pozdrawiam

  KrisTr

 • Wojtek pisze:

  bardzo słuszna idea, polska (i środkowo-wschodnio europejska SF jest najlepsza na świecie ;) – bardzo fajna inicjatywa

 • admin pisze:

  Serdecznie dziękuję za ciepłe słowa, Panie Andrzeju :) . Poprzeczka czasowa (tak myślę) powędruje w górę i też w dół, najpierw jednak muszę zmierzyć się z ogromem tego okresu, który sobie założyłem. Pomysł z fragmentami utworów też jest warty przemyślenia – strona na pewno będzie się rozwijać :)

 • Doskonała strona typu encyklopedycznego, bardzo nam potrzebne są takie opracowania. Tylko czemu ograniczać ją do 1991 roku? Zapewne sporo jeszcze jest do dodania z okresu historycznego, a „moce przerobowe” są jakie są, ale – czy istnieją plany stopniowego podnoszenia poprzeczki czasowej? Ponadto mam propozycję, aby zamieścić przykładowe fragmenty prozy tych autorów, którzy wyrażą zgodę. Życzę sukcesów!

 • admin pisze:

  „Gaz 303″ jak wiele innych tego typu powieści związany jest z fantastyką w sposób minimalny (tu takim niekoniecznie realnym elementem jest ów tytułowy gaz). Dlatego też włączyłem tę książkę do bibliografii, podobnie zresztą jak choćby „Zakładnika szaleńca” Minkowskiego, który choć jest przede wszystkim sensacyjną powieścią dla młodzieży, to jednak zawiera w sobie i motywy fantastyczne. Pozdrawiam i dzięki za wpis :)

 • harone pisze:

  strona jest super ale pszepraszam bardzo książka gaz 303 nie jest fantastyką naukową
  tylko kryminałem więc dlaczego tutaj jest??? niedawno ją kupiłem czytał ją ktoś kiedyś czy jest fajna?? proszę o odpowiedz

 • nickol pisze:

  Powinny być wznowienia tych książek, z lat 70 – 80, bo to też świetna literatura. Nie tylko książek Lema i Zajdla. Mam 23 lata i od niedawna odkrywam polską literaturę fantastyczną z tamtego okresu. Moi rówieśnicy powinni też poodkrywać odrobinę „starszej” fantastyki, gdyż obecnie wielu znanych i lubianych twórców fantastyki wychowywało się na tej z czasów PRL. Polska fantastyka jest naprawdę oryginalna i nie brakowało wcześniej oraz nie brakuje teraz ciekawych konwencji i pomysłów w gatunku.
  Jest lepsza od kolejnych anglosaskich tomów pisanych na zlecenie lub z wielością powtarzających się pomysłów.

 • affa pisze:

  CIESZĘ SIĘ ŻE KTOŚ ZAJĄŁ SIĘ POLSKĄ FANTASTYKĄ NAUKOWĄ MY POLACY MAMY SWOJĄ LITERATURĘ WIĘC DLACZEGO W KSIĘGARNIACH NIE MA TYCH KSIĄŻEK??? TYLKO TE STARWARS NIC NIE WARTE A TO CO JEST TUTAJ TO PRAWDZIWY KLASYK I TO POWINNO BYĆ W POLSKICH KSIĘGARNIACH NIE WAŻNE ŻE SĄ STARE ALE TO JEST NASZE DZIEDZICTWO KULTUROWE PSZYSZŁE POKOLENIA POWINNY WIEDZIEĆ ŻE ŚWIAT STAR WARS TO NIE WSZSTKO ŻE FANTASTYKA W POLSCE TESZ JEST A RACZEJ BYŁA!!.

 • affa pisze:

  GRATULUJĘ POMYSŁU NAPRAWDĘ FAJNA STRONA ZNALAZŁEM KILKA KSIĄŻEK
  KTÓRE MAM W SWOJEJ KOLEKCJI I NAPRAWDĘ JE LUBIĘ MAM 15 LAT INTERESUJE SIĘ FANTASTYKĄ NAUKOWĄ OD ZAWSZE CHOCIASZ NIEKTÓRZY LUDZIE UWAŻAJĄ ŻE FANTASTYKA TO ZUPEŁNIE NIE POTSZEBNY GATUNEK LITERACKI ALE JA UWRAZAM JEDNAK INACZEJ ŻE JEST TO NIEZBEDNE DO PRZEWIDYWANIA PSZYSŻŁOŚCI I DO ROZWOJU WYOBRAZNI LUDZKIEJ POZDRAWIAM I ŻYCZĘ DALSZYCH SUKCESÓW!!.

 • admin pisze:

  Luki są – i owszem, ale tylko tymczasowo :) . Bibliografię uzupełniam na bieżąco, każda książka musi być przeczytana i opisana. Zabiera to trochę czasu, więc poszczególne tytuły pojawiają się co jakiś czas; staram się, by było to jak najczęściej…

 • Kruk Siwy pisze:

  Ciekawa inicjatywa, ale nie pozbawiona luk. Na przykład seria Fantom – zabrakło tomików Eugeniusza Dębskiego, Krzysztofa Kochańskego, Leszka Lachowieckiego, Ewy Siarkiewicz.
  Przyznam też że nie rozumiem powodu nieobecności moich własnych dokonań. W omawianym okresie wydałem trzy książki w tym jedną właśnie w serii Fantom wraz z Wojciechem Bąkiem.
  pozdrawiam
  KS

 • marciN pisze:

  Jestem pod wrażeniem ogromu przedstawionego tu materiału. Rzetelność tekstów, drobiazgowa analiza faktów oraz atrakcyjna warstwa graficzna czynią tę stronę jedyną w swoim rodzaju. Mam nadzieję, iż dzięki tej bibliografi uda się zainteresować młodszych czytelników przeszłością polskiego SF.

 • Łukasz pisze:

  Bardzo ciekawa strona, gratuluję, życzę wielu wizyt na stronie , pozdrawiam serdecznie

 • 12 pisze:

  Jestem pod wrażeniem… To chyba pierwsza tego typu strona.

 • tomaszek pisze:

  Wreszcie ktoś się wziął za najlepszy okres polskiej s-f. Brawo!

Wpisz komentarz

Książki wg autorów
Wyszukiwarka
Liczba tłumaczeń:
Ilość pojedynczych przekładów na inne języki według krajów:

au Australia: książki - 1; opow. - 0
at Austria: książki - 1; opow. - 3
by Białoruś: książki - 1; opow. - 1
bg Bułgaria: książki - 4; opow. - 12
hr Chorwacja: książki - 2; opow. - 0
cz Czechy: książki - 18; opow. - 134
dk Dania: książki - 1; opow. - 0
fi Finlandia: książki - 5; opow. - 1
fr Francja: książki - 13; opow. - 5
gr Grecja: książki - 1; opow. - 0
es Hiszpania: książki - 13; opow. - 0
nl Holandia: książki - 3; opow. - 0
jp Japonia: książki - 9; opow. - 2
yu Jugosławia: książki - 0; opow. - 1
lt Litwa: książki - 2; opow. - 2
lv Łotwa: książki - 1; opow. - 2
de Niemcy: książki - 105; opow. - 173
no Norwegia: książki - 1; opow. - 0
pt Portugalia: książki - 2; opow. - 0
ru Rosja: książki - 46; opow. - 235
ro Rumunia: książki - 4; opow. - 0
rs Serbia: książki -2; opow. - 0
sk Słowacja: książki -3; opow. - 11
ch Szwajcaria: książki - 2; opow. - 1
se Szwecja: książki - 3; opow. - 1
ua Ukraina: książki - 6; opow. - 1
us USA: książki - 16; opow. - 20
hu Węgry: książki - 10; opow. - 120
gb Wlk. Brytania: książki - 9; opow. - 15
it Włochy: książki - 7; opow. - 1

esp esperanto: książki - 0; opow. - 3

Copyright © 2009-2012 by "Wróble Galaktyki" Wszystkie prawa zastrzeżone.